Infrastruktura Podziemna Miast 2017

W dniach 25 - 26 października 2017 miała miejsce konferencja  skupiająca przedstawicieli środowiska geotechnicznego. Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele naukowi, inwestorzy, projektanci, wykonawcy oraz studenci zainteresowani tematyką spotkania. Celem konferencji była wymiana doświadczeń i przeprowadzenie szerokiej  dyskusji na tematy związane z budową tuneli, infrastrukturą podziemną miast z uwzględnieniem badań geotechnicznych oraz planowania urbanistycznego.

Dyskutowano o wyzwaniach z budowlami podziemnymi takimi jak: tunele (drogowe, kolejowe oraz metro) przewody infrastruktury sieciowej, podziemne garaże i przejścia dla pieszych.  Analizowano możliwości wykorzystania przestrzeni podziemnej przy planowaniu i modernizacji miast.


Soletanche Polska projektuje i wykonuje swoje budowy ze Szwajcarską precyzją - tak wyraził się na temat inwestycji w Sopocie realizowanej przez firmę przewodniczący konferencji Infrastruktura Podziemna Miast 2017, pan profesor Cezary Madryas z Politechniki Wrocławskiej.

Wystąpienie  Łukasza Grabowskiego, na temat realizacji  La Playa Appartments w Sopocie idealnie korespondowało z potrzebami urbanistycznymi miast. Projekt okazał się inwestycją bezkompromisową, która w 100% wpisuje się trend dostosowania podziemnej infrastruktury miast do standardów wynikających ze współczesnych wymogów cywilizacyjnych.

źródło:  www.soletanche.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA