Aluplast na targach Fensterbau Frontale 2018

Na tegorocznych, najważniejszych europejskich targach Festerbau Frontale, które odbyły się w dniach  21-24 marca w Norymberdze, Aluplast zaprezentował szereg innowacji produktowych. Prezentowane rozwiązania pozwalają efektywnie produkować, zapewniają różnorodność produktów oraz spełniają najwyższe standardy designu, tym samym oferując realną przewagę rynkową.


Wszystkie zaprezentowane przez Aluplast na targach produkty i technologie można generalnie podzielić na dwie grupy: rozwiązania nakierowane na technikę i nowe funkcjonalności okien i drzwi oraz rozwiązania związane z designem. Oczywiście w wielu przypadkach prezentowanych produktów rozwiązania te się wzajemnie uzupełniały, pozwalając poza doskonałymi parametrami technicznymi zaoferować klientom również ciekawe stylistycznie i estetycznie dodatki. Niezwykle ważnym założeniem było przy tym zapewnienie możliwie wysokiej efektywności produkcji z wykorzystaniem proponowanych rozwiązań.


Smart-slide – nowa kategoria produktowa w segmencie drzwi tarasowych

Absolutną nowością targową był system smart-slide - nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, który docelowo może być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że smart-slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności. Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę, zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych. Innowacyjny mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę przesuwnych drzwi przesuwnych. Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.


Ideal 4000 Casement – „okienna klasyka” na rynek brytyjski

Na targach zaprezentowano również unikatowe rozwiązanie systemu do produkcji okien otwieranych na zewnętrz z nakładkami aluminiowymi - serii IDEAL 4000 casement. Zaletą tego systemu, charakteryzującego się pojedynczą ukośną powierzchnią przylgi jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy proces obróbki, szczególnie czyszczenia przylgi. Aluplast, czerpiąc z kilkuletniego doświadczenia we wprowadzaniu na rynek nakładek aluminiowych Aluskin, proponuje przy tym jako jedyny opcję z nakładkami aluminiowymi, co zapewnia połączenie zalet systemu Ideal 4000 Casement w zakresie efektywności cieplnej, estetyki wnętrza i kosztu wytworzenia, z estetyką zewnętrzną i trwałością fasad aluminiowych.  


Drzwi unoszono-przesuwne HST 85mm fixframe z niskim progiem

W ramach dobrze już znanego systemy drzwi HST 85 mm zaprezentowała firma dwie nowinki konstrukcyjne będące odpowiedzią na trendy związane z maksymalizowaniem powierzchni przeszkolnych oraz likwidowaniem barier. Były to niskie skrzydło w części stałoszklonej tzw. fixframe oraz rozwiązanie progu, które umożliwia jego zabudowę i zrównanie z powierzchnią wewnętrzną i zewnętrzną w domu tzw. próg pozbawiony barier.


Ideal 8000 aluskin function – bezkompromisowy design

W ramach systemu Ideal 8000 zaprezentowane zostało rozwiązanie ‘aluskin function’, w oparciu o nową konstrukcję skrzydła o szerokości zaledwie 69 mm. Z jednej strony dzięki węższemu skrzydłu, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, związanym z maksymalizowaniem powierzchni przeszklonych, a z drugiej dzięki zastosowaniu technologii wklejania szyb „bonding inside” oraz przyklejanym nakładkom aluminiowym aluskin możliwe było wykonywanie skrzydła o wysokości nawet do 260 cm. Bez dodatkowych nakładów możliwe jest zastosowanie poszerzeń. Zależnie od sytuacji montażowej można zastosować krótką nakładkę na ramę. W ten sposób możliwe jest zamontowanie w dolnym obszarze zarówno parapetu, jak również prowadnic rolet.

Temat nakładek aluminiowych przewijał się w wielu prezentowanych produktach. Również w ramach systemu Ideal 8000 firma zaprezentowała nowe (prototypowe), bardzo efektowne i designerskie rozwiązanie zlicowanej nakładki aluskin.


woodec - nowe folie dekoracyjne inspirowane naturą

Na targach Fensterbau Frontale zaprezentowano również trzy niezwykle atrakcyjne folie, które wkrótce pojawią się w ofercie firmy na wyłączność. Są to folie serii woodec, które charakteryzuje wiernie zachowany wygląd prawdziwego drewna ze wszystkimi praktycznymi zaletami okna z tworzywa sztucznego. Nowa powierzchnia woodec jest trudna do odróżnienia wizualnie od naturalnego materiału, ale również jej struktura w dotyku odzwierciedla drewno.


energeto® 5000 view- system okienny aluplast z całkowicie schowanym skrzydłem

Innowacja firmy aluplast, w postaci skrzydła całkowicie schowanego za ramą, wprowadza interesujące rozwiązanie designerskie zgodne z nowym trendem w kierunku filigranowej optyki elewacji z delikatnie zaznaczonymi konturami ram i dużymi powierzchniami przeszklonymi. Niezwykle delikatny wygląd okna z widoczną z zewnątrz powierzchnią ramy o szerokości zaledwie 109 mm wychodzi naprzeciw życzeniom klientów w zakresie maksymalizowania powierzchni przeźroczystych, umożliwiając przy tym prawie całkowite osłonięcie ram warstwą ocieplenia i tynku.


Multifalz – wiele potrzeb, jeden produkt

Większość prezentowanych na targach eksponatów była wykonana z zastosowaniem technologii bonding inside, a jednocześnie Aluplast starał się po raz kolejny eksponować zalety wynikające z  multifunkcjonalności profili firmy. Technologia Multifalz firmy aluplast to rozwiązanie systemowe, polegające się na konstruowaniu multifunkcyjnych profili PVC. Poprzez zmianę geometrii kształtu wrębu szybowego w skrzydłach, w ramach jednego kształtownika skrzydła można przy zastosowaniu odpowiednich podkładek szklić pakiety szybowe standardowo lub też przykleić pakiet szybowy po całym obwodzie do wrębu. Kompatybilność i uniwersalność systemów w technologii Multifalz ułatwia producentom spełnianie zróżnicowanych potrzeb klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości pozycji asortymentowych w magazynie.
 

źródło: www.aluplast.com.pl

Projekt i wykonanie EVIONICA