Marka WIŚNIOWSKI sponsorem biegu Heron Challenge

W sobotę, 19 października, już po raz II biegacze, amatorzy biegania oraz całe rodziny wzięły udział w biegu na dystansie 12 km Heron Challenge. Główną ideą imprezy jest promowanie terenów Pogórza Rożnowskiego jako miejsca do aktywnego spędzania czasu. Sponsorem biegi została marka WIŚNIOWSKI, polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń.

Gościem specjalnym biegu był mistrz olimpijski Robert Korzeniowski – ambasador Heron Live Hotel. Były chodziarz, a dziś aktywny biegacz.

- Idea wyzwania biegowego zrodziła się z miłości do biegów górskich i pięknych terenów gminy Gródek nad Dunajcem nad Jeziorem Rożnowskim. W 2018 roku rozpoczęliśmy rozgrzewką - treningiem z samym Mistrzem Robertem Korzeniowskim, wyznaczeniem tras biegowych, a tym samym zaszczepieniem w uczestnikach ducha rywalizacji i miłości do biegania i pięknych terenów Beskidu Sądeckiego – informuje Monika Bochenek – współorganizator Heron Challenge.

Wydarzenie ma wymiar charytatywny. Całość zebranych środków z tzw. opłaty wpisowej, zostanie przekazana na rzecz Fundacji Horyzont 360 w celu realizacji projektu ekologicznego pt. Podaj Dalej – posprzątajmy wspólnie Sądecczyznę.

Heron Challenge to nie tylko bieg. Organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież szkolną, która podczas wydarzenia mogła uczestniczyć w zajęciach pod nazwą EKO - EVENT. Tematyka warsztatów, których głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie dbałości o środowisko jest zróżnicowana. Podczas zajęć można było dowiedzieć się m.in. o tym jak przeciwdziałać zmianom klimatu i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Na przygotowanych 3 stanowiskach uczestnicy mogli poznać sposoby oszczędzania wody, wykonać proste eksperymenty z wodą, świnkę skarbonkę, przybornik na biurko czy ozdobny pojemnik z opakowań PET, a także obrazek „drzewko z mchu” oraz jesienne wianki wykorzystując przy tym naturalne materiały, takie jak szyszki, gałązki i liście. Dodatkowo miłośnicy sportów ekstremalnych mogli wziąć udział w zajęciach z bezpiecznej wspinaczki z GOPR.

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu na terenie Heron Live Hotel w godz. 10:00 – 16:00

Wydarzenie Heron Challenge spełnia wszystkie aspekty bezpieczeństwa. Odbyło się ono przy wsparciu Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Fundacji GOPR, której główną misją jest rozwój techniczny ratownictwa górskiego, doskonalenie ratowników GOPR oraz naprawa i modernizacja sprzętu i infrastruktury GOPR. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Projekt zrealizowano przy wsparciu firmy WIŚNIOWSKI i WFOŚIGW w Krakowie.

źródło: informacja prasowa

Projekt i wykonanie EVIONICA