Jakub Kowalczyk z Grupy KDM: Kogo szuka branża HVAC i kogo szukamy my?

Stworzenie dobrego ogłoszenia o pracę bywa dla pracodawcy wyzwaniem – trudno uciec od sztampowych zwrotów czy długiej listy wymagań. Przez 12 lat istnienia naszej firmy wypracowaliśmy jednak dość nietypowy model rekrutacji, w którym o sukcesie kandydata w równym stopniu co kwalifikacje decydują tzw. umiejętności miękkie.

Do zespołu szukamy przede wszystkim osób z otwartą głową, chcących się uczyć i zdobywać praktyczne umiejętności w różnych obszarach. Nie oczekujemy od kandydatów, że będą umieć i wiedzieć wszystko – nastawiamy się na współdziałanie oraz obustronny przepływ wiedzy. Wymagamy od pracowników profesjonalizmu, odpowiedzialności za realizowane zadania i zaangażowania. Szukamy u nich także innych kompetencji: zdolności do negocjacji, elastyczności, umiejętności sprawnego rozwiązywania problemów. W ten sposób budujemy zaangażowany zespół, który umie współpracować i w biurze, i poza nim.
To sprawia, że naszych pracowników nie trzeba zachęcać do podejmowania nowych wyzwań zawodowych, jak również udziału w akcjach charytatywnych, wspólnych spotkaniach dla całych rodzin, wyjść do teatru czy rozgrywek piłkarskich w lidze biznesowej. O tym, czy nasza droga jest słuszna, mówią nam sami pracownicy podczas indywidualnych spotkań z przełożonymi, odbywających się w ramach autorskiego programu doskonalenia kadry. Zweryfikują to na pewno kolejne kwartały 2020 r., które – w związku z pandemią – zmienią rynek pracy, także w branży HVAC.
 

Wypowiedź Jakuba Kowalczyka, wiceprezesa Grupy KDM Sp. z o.o. została zamieszczona w Inżynierze Budownictwa, wydanie 7/8 2020.

Projekt i wykonanie EVIONICA