Kreator Budownictwa Roku
Gala 2016

Kreator Budownictwa Roku 2016


laureaci VI edycji projektu

Gala Kreator Budownictwa Roku 2016

Tytuły Kreator Budownictwa Roku po raz pierwszy przyznane zostały w 2011 roku. Co roku Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wyłania laureatów, którzy posiadają pasję tworzenia i którzy swoją działalnością kształtują imponującą rzeczywistość budowlaną. Tak również było i w tym roku.
W czwartek, 24 listopada w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się Gala Kreator Budownictwa Roku 2016. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia przyznane zostały tytuły osobom i firmom z branży budowlanej. Słowo innowacyjność odmienione przez wszystkie przypadki jest słowem kluczem i najlepiej opisuje tegorocznych laureatów. Ich bogate, często wręcz spektakularne osiągnięcia są przykładem na to, że warto kreować i wyprzedzać potrzeby rynku.

Galę otworzył Andrzej Roch Dobrucki, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa słowami "Wasza praca i Wasza działalność jest rzeczywiście imponująca. Chciałoby się rzec, że dobrze by było, gdyby to wszystko było szeroko pokazywane w Polsce i za granicą."

Głos zabrał również podsekretarz stanu Tomasz Żuchowski z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Podziękował za współpracę w ramach podejmowanych inicjatyw na rzecz rozwoju inżynierów i polskiego budownictwa. Ma nadzieję na dalsze zaangażowanie, a także wzmacnianie wszelkich relacji i eliminowanie barier. Gratulując laureatom, stwierdził że nie brakuje na rodzimym rynku kreatorów i innowatorów, a polscy inżynierowie wysoko cenieni są na świecie, co napawa dumą.

Certyfikaty laureatom były wręczane przez Prezesa Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – Andrzeja Rocha Dobruckiego, a także Prezesa Zarządu Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa – Jaromira Kuśmidra.

Galę podsumował profesor Zbigniew Grabowski, prezes honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Życzył laureatom, by wyróżnienia tkwiły w ich pamięci nie tylko przez kolejny rok, ale znacznie dłużej. Stwierdził, że wszyscy powinni być dumni z tego, co udało się osiągnąć w ich firmach.

W wydarzeniu wzięli udział również goście honorowi: Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jacek Szer –  Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Andrzej Roch Dobrucki – Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Włodzimierz Szymczak – Pierwszy Były Prezydent Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa, Zbigniew Grabowski – Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Krystyna Korniak-Figa – Członek Rady Nadzorczej Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiktor Piwkowski – Sekretarz generalny Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Stefan Czarniecki – Wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Marek Walicki Dyrektor Krajowego Biura Polskiej Izby Inżynierów BudownictwaMieczysław Grodzki – Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Galę poprowadziła Iwona Kutyna, a atmosferę muzycznie wzbogacił zespół The Engineers Band.

Była to już szósta edycja projektu Kreator Budownictwa Roku, funkcjonującego wcześniej jako Kreatorzy budownictwa. Tytułem Kreator Budownictwa Roku Wydawnictwo pragnie promować dobre praktyki, etyczne zachowania, ale także inspirować i motywować do dalszych działań.

 

Patron projektu
 
fot. Marcin Oliva Soto
LAUREACI
2016
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA