Kreator Budownictwa Roku
Edycja 2020

Kreator Budownictwa Roku 2020


X edycja projektu - online

Poznaliśmy Laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2020

Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa Roku 2020, podczas którego już po raz dziesiąty wyróżniliśmy osoby, firmy oraz produkty kreujące rynek budowlany.
Tegoroczną uroczystość, która odbyła się online, otworzył prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
– Gala 2020 jest szczególna, bo spotykamy się zdalnie, ale jednocześnie w środowisku inżynierskim cyfryzacja, korzystanie z nowych technologii nie jest czymś nadzwyczajnym, ale jesteśmy pod wrażeniem przyspieszenia wdrożenia tych technologii –  mówił prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński. – Tegoroczna Gala jest szczególna również dlatego, że odbywa się w czasie pandemii. A to nie jest normalny czas. Budownictwo początkowo dobrze poradziło sobie z pierwszą falą pandemii, nieźle sobie radzi z mijającą, ale nie jesteśmy samotną wyspą i z całą pewnością czeka nas jeszcze dużo trudnych chwil. Gala jest również szczególna, bo to 10. jubileuszowa edycja, a więc niecodzienna. Dlatego chciałbym podziękować naszemu wydawnictwu za niezłomność w kontynuowaniu tej idei i doprowadzenie do dzisiejszej Gali mimo wielu przeciwności. Tegoroczna Gala jest również wyjątkowa ze względu na laureatów, którzy są szczególni, wybitni i wyróżniający się. To Państwo stanowicie wzór, wyznacznik dla wielu innych w branży budowlanej.

Następnie, podczas uroczystości zostały odczytane listy od gości honorowych. Poniżej fragment listu od Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:
„Inicjatywa podjęta przez organizatorów dziesięć lat temu doskonale wpisuje się w szerokie spektrum działań na rzecz transformacji polskiego budownictwa. Transformacji, dla której podstawowe znaczenie mają ciężka praca ludzi, mądre decyzje oraz wybieranie odważnych, często niestandardowych, kierunków działania. Jestem przekonana, że te wyróżniki definiują przyszłość naszej branży.”
Podsumowania uroczystości dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.
– W tym roku ta nagroda nabiera szczególnego charakteru. W czasie epidemii przyszło nam funkcjonować w nowej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Nadanie tytułu Kreator Budownictwa Roku tegorocznym laureatom jest dobrym momentem, by złożyć podziękowania całej branży budowlanej, a w szczególności firmom, które w tym trudnym czasie budowały, wprowadzały innowacyjne technologie czy nowe produkty na rynek – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska. - Laureatom edycji 2020 szczególnie gratuluję. Jestem pełna uznania dla Państwa działań w roku panującej pandemii. Podziwiam determinację oraz wysiłek włożony w funkcjonowanie Państwa firm i realizowanie planów.

Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Hyży, znana dziennikarka i prezenterka.
Projekt Kreator Budownictwa Roku odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Partnerem wydarzenia Kreator Budownictwa Roku 2020 jest Premio Travel, które ufundowało dla laureatów trzy dwuosobowe wycieczki do Turcji w 2021 roku.  
Organizatorem projektu Kreator Budownictwa Roku jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa sp. z o.o.

Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom
LAUREACI
2020
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA