Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

ALUPLAST Sp. z o.o.

ul. Gołężycka 25A, 61-357 Poznań, tel. 61 654 34 00
www.aluplast.com.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Christian Voicu, dyrektor Aluplast Sp. z o.o.

 

 

Grupa Aluplast od 1982 roku zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą wysokiej jakości, zaawansowanych technicznie systemów okiennych z PVC. Zalicza się do grona największych marek w Europie. Grupa ma 24 oddziały produkcyjne i przedstawicielstwa, poprzez które jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie.

 

Systemowa strategia sukcesu

Polska spółka utworzona w 1995 roku w Poznaniu zatrudniała na początku swojej działalności 8 osób i osiągnęła obrót na poziomie 4 mln zł. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 pracowników i realizuje obroty na poziomie ok. 500 mln zł. Na powierzchni ponad 60 000 m2 powstał nowoczesny zakład produkcyjny, a ciągłe inwestycje w bazę technologiczną gwarantują najwyższy poziom techniczny oferowanych rozwiązań. Ponad 20 lat aktywności firmy Aluplast w naszym kraju pokazuje, że konsekwentnie realizowana prorozwojowa polityka może gwarantować długookresowy sukces.
Aluplast Sp. z o.o. jest największym na rynku polskim dostawcą systemów okiennych z PVC. Okna i drzwi z PVC w oparciu o oferowane przez firmę systemy wykonuje obecnie w Polsce ponad 200 autoryzowanych producentów okien.
Innowacyjność i technologiczna przewaga stanowią podstawę strategii rozwoju produktów Aluplast. Przywództwo technologiczne jest przy tym ściśle związane z ciągłym koncentrowaniem się na kliencie i jego potrzebach, które są często bodźcem do ulepszania naszych produktów. To właśnie m.in. bogactwo oferty i jej innowacyjność są przyczynami osiągnięcia przez firmę Aluplast pozycji lidera w Polsce. Praktycznie co roku wprowadzane są na rynek nowe rozwiązania umożliwiające zwiększanie konkurencyjności współpracujących z nami producentów okien. Potwierdzeniem tego faktu są wyniki, realizowanych od kilku lat przez Centrum Analiz Branżowych, badań opinii producentów okien o dostawcach profili PVC. Firma Aluplast jest w nich najwyżej oceniana w kategoriach: najszersza oferta, oferta o najlepszej relacji ceny do jakości oraz najbardziej innowacyjna firma.
Znaczna część uwagi i wysiłku firmy skupia się na edukowaniu i szkoleniu producentów i sprzedawców okien, gdyż zaawansowane rozwiązania techniczne wymagają również wiedzy na temat ich zastosowania i sprzedaży. Aluplast jest inicjatorem i współtwórcą wielu branżowych inicjatywach o charakterze edukacyjnym, jak np. Fabryka Okien na Żywo, Monteriada, budowa domów modelowych. Od ośmiu lat Aluplast wydaje branżowy magazyn „Profiokno” (www.profiokno.pl) poświęcony tematyce stolarki okiennej i drzwiowej, który jest bezpłatnie dystrybuowany do producentów i sprzedawców okien, jak również architektów i firm budowlanych. Pionierskim przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym jest również wydanie książki Vademecum okien PVC, której nowa edycja planowana jest na koniec 2017 roku.

Tworzymy ramy nowych standardów energooszczędności
Podstawą polityki rozwoju produktów Aluplast jest ich kompatybilność. Konstruowanie otwartych systemów, które mogą być ze sobą łączone, umożliwia ich stałą rozbudowę i swobodę wyboru rozwiązań najlepiej dostosowanych do potrzeb rynku. Tym samym rozwijając istniejące systemy, firma stale wyznacza nowe standardy. Celem jest nie tylko ciągły rozwój produktów, ale też poszukiwanie rozwiązań optymalizujących procesy produkcyjne. Nasze podejście do biznesu to także proekologiczna organizacja produkcji, dzięki której chronimy nasze środowisko naturalne.

Tworzenie konstrukcji okiennych o niskiej przenikalności cieplnej to już nie moda i ciekawostka – to trwały i wyznaczony na długie lata kierunek rozwoju techniki okiennej. Konsekwentnie, od lat podążając tą drogą, Aluplast rozbudował swoje portfolio produktów o całą gamę nowych rozwiązań konstrukcyjnych, których wspólnym mianownikiem jest głębokość zabudowy 85 mm, a efektem finalnym – możliwość tworzenia energooszczędnych konstrukcji okiennych spełniających już dzisiaj wymogi, które będą stawiane oknom w przyszłości. Serie profili okiennych Ideal 7000 oraz Ideal 8000, dedykowane budynkom energooszczędnym i pasywnym, to produkty cieszące się obecnie coraz większą popularnością.

Okna energetycznie modyfikowane
Poza poprawą właściwości cieplnych Aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili elementy konstrukcyjne, ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach, to nowe argumenty i korzyści, które producentom okien oferuje Aluplast.
 
Zaproponowany przez Aluplast koncept energeto® jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Jednocześnie wdrażane są nowe technologie, jak np. technologia wklejania szyb bonding inside, która pozwala na tworzenie większych i sztywniejszych konstrukcji okiennych.
Działalność oraz oferta produktowa firmy Aluplast od wielu lat znajduje uznanie zarówno fachowców, jak również klientów, czego dowodem jest wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.: Złoty Medal MTP, Budowlana Marka Roku, Herkules Budownictwa, TopBuilder i Lider Rynku Stolarki Budowlanej. Firma jest również założycielem i członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów Polskie Okna i Drzwi.

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również Chrystian Voicu, dyrektor Aluplast Sp. z o.o.

 

Projekt i wykonanie EVIONICA