Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

dormakaba Polska Sp. z o.o.


ul. Warszawska 72, 05-520 Konstancin-Jeziorna, tel. 22 736 59 00
www.dormakaba.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Dariusz Marczuk, dyrektor generalny dormakaba Polska Sp. z o.o.

 

dormakaba powstała dzięki połączeniu firm Dorma i Kaba. Razem mamy ponad 150-letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności, a połączenie wzmacnia nasze przedsiębiorstwo na wiele sposobów.

 

Inteligentne rozwiązania dostępu

Dzięki uzupełnianiu się obu firm możemy oferować szeroką gamę produktów, rozwiązań i usług do drzwi i bezpiecznego dostępu do budynku i pomieszczeń, a to wszystko z jednego źródła. Nasze portfolio obejmuje: systemy wejść, mechaniczne systemy klucza, technikę drzwiową, kontrolę dostępu i dane elektroniczne, systemy okuć do szkła, systemy zamków hotelowych, ściany mobilne, zamki sejfowe, a także serwis.

Grupa dormakaba zajmuje trzecie miejsce na rynku rozwiązań dostępu i zabezpieczeń. Z ponad 2 mld franków szwajcarskich sprzedaży jesteśmy notowani na szwajcarskiej giełdzie SIX pod nazwą DOKA. Zatrudniamy prawie 16 000 pracowników na całym świecie, mamy filie w ponad 50 krajach, a dzięki sieci partnerów jesteśmy obecni w 130 krajach. Oficjalne połączenie nastąpiło 1 lipca 2016, natomiast dormakaba Polska Sp. z o.o. funkcjonuje od 2 stycznia 2017 roku. Nasze główne biuro znajduje się w Konstancinie-Jeziornie, a drugi oddział w Lesznie.
Priorytetem dla nas jest satysfakcja naszych klientów i partnerów. Staramy się słuchać, żeby poznać i zrozumieć ich codzienne wyzwania i wymagania. Wszystko co robimy, ukierunkowane jest na rozwój bezproblemowych rozwiązań dostępu i usług, które nie tylko powodują, że budynki są bardziej bezpieczne, ale przede wszystkim sprawiają, że użytkownicy czują się w nich bezpiecznie. Wśród naszych rozwiązań znajdziemy wiele takich, które zapewnią trwałe bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Dla przykładu system Kaba exos 9300, kompleksowa kontrola dostępu, w której w zależności od potrzeb klienta dobierane są odpowiednie moduły oprogramowania. Może to być zarządzanie odwiedzającymi, kontrahentami, np. umożliwienie pracownikom firm zewnętrznych korzystania z czasowo ograniczonych praw dostępu w celu wykonania określonych zadań, projektów. Ponadto wejście do przedsiębiorstwa możemy wyposażyć w drzwi obrotowe z kontrolą dostępu lub nieco dalej od wejścia bramki sensoryczne Argus lub designerskie bramki uchylne Charon, następnie do kolejnych pomieszczeń lub części budynku dostaniemy się, używając tych samych mediów dostępowych, czyli na przykład karty, breloka lub klucza z chipem. Wszystkie komponenty, które wykorzystamy w naszym obiekcie, mają bardzo elegancki wygląd i będą się świetnie komponować z innymi liniami produktów dormakaba.

Efekty synergii
Na każdym kroku podkreślamy, jakie korzyści przynosi nasze połączenie. Jedną z najważniejszych wartości dodanych, którą możemy zaoferować klientom, jest uzupełniające się portfolio produktowe. Z jednego źródła klient otrzymuje szereg rozwiązań i usług do swojego budynku. W biurowcach świetnie sprawdzi się połączenie naszych drzwi obrotowych Dorma oraz bramek sensorycznych Kaba, drzwi nadadzą budynkowi prestiżowego wyglądu, a bramki zapewnią bezpieczeństwo poprzez kontrolę osób wchodzących. Hotelom oferujemy zamki hotelowe – innowacyjne i wygodne rozwiązanie. Ich idealnym uzupełnieniem będą samozamykacze, które stanowią gwarancję, że drzwi się zawsze zamknęły. Oczywiście to nie wszystko, co możemy zaproponować do tych rodzajów obiektów. Posiadamy w swej ofercie wiele rozwiązań, które się dobrze sprawdzą również w szpitalach, centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej czy stadionach.

Centrum Wirtualnej Rzeczywistości, czyli przyszłość według dormakaba
Dzięki okularom VR można przenieść się bardzo szybko w inny świat – świat dormakaba. To nowy wymiar przedstawiania produktów i rozwiązań w bardzo interesujący i nowoczesny sposób. Produkt w wersji 3D wygląda bardzo realistycznie, można także poznać jego działanie w różnych środowiskach. Obecna wersja Centrum pozwala nam odwiedzić lotnisko, ale w najbliższym czasie planujemy dodać kolejne obiekty, w tym hotel.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również DARIUSZ MARCZUK, dyrektor generalny dormakaba Polska Sp. z o.o.
 

Projekt i wykonanie EVIONICA