Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

DS-T Sp. z o.o.

 

ul. Asnyka 16, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 33 822 92 38
www.dst.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Tomasz Sulimierski, prezes zarządu DS-T Sp. z o.o.

 

Jest jednym ze znaczących konkurentów w zakresie kompleksowej działalności na polu inwestycji budowlanych.

 

Wszechstronna, proekologiczna, nowoczesna

DS-T to innowacyjna firma projektowo-budowlana założona przez Danutę i Stefana Sulimierskich ponad 28 lat temu. Została zainicjowana aktem notarialnym podpisanym w styczniu 1989 r. Firma DS-T działa w zakresie projektowania wielobranżowego. Zajmuje się również generalnym wykonawstwem i inwestorstwem zastępczym. Rodzinna działalność ma solidne fundamenty, które spajają pasja i kreatywność.

Pierwszym zleceniodawcą DS-T były Zakłady Fabryki Samochodów Małolitrażowych zlokalizowane w Bielsku-Białej. Współpraca zaowocowała nowoczesnymi, jak na ówczesne czasy, rozwiązaniami projektowymi i realizacyjnymi.  
W kolejnych latach została rozwinięta i ugruntowana kompleksowa obsługa inwestycji obejmująca projektowanie wielobranżowe, zagadnienia formalne, doradztwo inwestycyjne i organizacyjne.
W 2002 r. firma uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO, co w tym czasie niewątpliwie ją wyróżniało.
Przez 28 lat firma opracowała ponad 2000 projektów wielobranżowych. Zmodernizowała i wybudowała około 320 000 m2 powierzchni produkcyjnej, biurowej, usługowej i technicznej. Projektowała i zrealizowała wiele obiektów przemysłowych, m.in. Polovat Industrie Maurizzio Peruzzo w Bielsku-Białej, Płocku i Świdnicy; Pro-Cars, Interplast i Hager Polo w Tychach; Takoni i Polmotors w Bielsku-Białej.
Firma ma też swój wkład w ochronę środowiska, gdyż opracowała kilka projektów obiektów z zakresu gospodarki odpadami w rejonie Kalisza i w Bielsku-Białej.
Jednym z ciekawszych projektowych dokonań jest zrealizowany dla niemieckiego inwestora w Ostródzie Zakład Przetwórstwa Mięsnego – OSI Food Solution, w którym spełnione zostały wysokie wymagania klienta przy jednoczesnych wysokich wymogach zastosowanej technologii.
Wiodąca działalność firmy to projekty obiektów wielkogabarytowych wykonywane dla czołowych deweloperów branży magazynowo-produkcyjnej klasy A. Największa ilość zaprojektowanych wielkogabarytowych obiektów przemysłowych, logistycznych i biurowych powstała dla Millenium Logistic Park w Tychach, Bieruniu, Lublinie i Pruszkowie.
Firma zaprojektowała również nowy park magazynowo-produkcyjny Panattoni Park Lublin o powierzchni ok. 80 000 m2, gdzie podobnie jak w innych lokalizacjach i projektach, części obiektów są zindywidualizowane w zależności od potrzeb klienta, przy utrzymaniu wymaganych standardów dewelopera.
Przez lata współpracy w firmie stworzona została solidna grupa pracowników i projektantów, doświadczonych i wyspecjalizowanych w swoich branżach. Każdy z pracowników firmy odpowiada za inny zakres projektowania inwestycji. Musimy mieć pewność, że w projekcie zaproponowane jest najlepsze z możliwych rozwiązań. Chcemy sprostać wysokim standardom, których oczekują od nas inwestorzy.
Dodatkowo firma DS-T podjęła się działalności deweloperskiej w zakresie budownictwa wielorodzinnego. Może poszczycić się położonymi w centrum miasta, otoczonymi zielenią osiedlami Zielony oraz Słoneczny Zakątek, które po kilku latach użytkowania otrzymują bardzo pozytywne opinie mieszkańców. Brzozowy Zakątek to kolejna po Słonecznym i Zielonym Zakątku inwestycja spółki DS-T, którą cechuje nowoczesna architektura oraz wysoki standard wykończenia. Doskonała lokalizacja oraz kameralny charakter sprawiają, że inwestycja stała się jednym z najlepszych w mieście rozwiązań dla osób poszukujących lokum w centrum.

Obecnie realizowany jest drugi etap inwestycji Słoneczny Zakątek II, która z pewnością będzie cieszyć się dużą popularnością wynikającą z dobrej lokalizacji i ugruntowanej, pozytywnej opinii, jaką może poszczycić się firma DS-T na bielskim rynku deweloperskim.

Materiały ceramiczne do budowy ścian nośnych i działowych obiektu, systemy dociepleń ścian i dachów, okna o dobrych parametrach, wysokiej jakości pokrycia dachowe – firma często wybiera rozwiązania droższe, ale zapewniające satysfakcję na wielu płaszczyznach, takich jak ekologia, energooszczędność, jakość i trwałość materiału.

Przedmiotem działania spółki jest również budowa domów jednorodzinnych, rezydencji oraz rewitalizacja obiektów zabytkowych. Główną realizacją jest Pałac w Minodze koło Krakowa, inną – projekt kamienicy z oficyną przy bielskim rynku, których odbudowa powinna przyczynić się do poprawy wizerunku historycznego centrum miasta.

Inwestycje firmy wykonywane są w sprawdzonej, tradycyjnej technologii z użyciem wysokiej jakości materiałów. Spółka przywiązuje należytą wagę do każdego elementu budowlanego, bowiem wszystkie razem tworzą efekt końcowy,  który ma spełniać oczekiwania klientów zarówno w kwestii estetycznej, jak i użytkowej.

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również Tomasz Sulimierski, prezes zarządu DS-T Sp. z o.o.


 

Projekt i wykonanie EVIONICA