Kreator
Budownictwa Roku

— 2017 —

FAKRO Sp. z o.o.

 

ul. Węgierska 144A, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18 444 04 44
www.fakro.pl

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO Sp. z o.o.

 

FAKRO to jedna z najbardziej dynamicznych firm w branży okien dachowych na świecie. Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu przeistoczyła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych, z około piętnastoprocentowym udziałem w rynku globalnym.

 

Międzynarodowa korporacja

W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim drewniane i aluminiowo-tworzywowe okna dachowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania, okna do dachów płaskich, kołnierze, sterowanie elektryczne, wyłazy, świetliki rurowe, oddymianie, akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, akcesoria montażowe, kolektory słoneczne, folie i membrany. Od kilkunastu lat FAKRO sprzedaje także schody strychowe i już jest numerem dwa na międzynarodowym rynku. Tak dynamiczny wzrost jest możliwy dzięki temu, że 100% wypracowanych zysków inwestowanych jest w dalszy rozwój firmy.
W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50 krajach na całym świecie – wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży. Firma FAKRO od zawsze stawia na innowacyjność. Przedsiębiorstwo należy do pierwszej trójki najbardziej innowacyjnych polskich firm.

Dumą FAKRO jest własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy.Na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad stu inżynierów. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. FAKRO to firma, która do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji. FAKRO, oprócz starań o zapewnienie wysokiej jakości produkcji i rozwój rynków zbytu, bardzo dużą wagę przywiązuje do rozwoju gospodarczego naszego kraju. W tym celu przez prezesa firmy FAKRO Ryszarda Florka powołana została Fundacja Pomyśl o Przyszłości, propagująca wiedzę na temat gospodarki, mechanizmów wolnorynkowych oraz budująca kapitał społeczny.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2017 otrzymał również Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO Sp. z o.o.
 

Projekt i wykonanie EVIONICA