Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

Dorota Walkiewicz

członek zarządu Forbuild SA

 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymała również firma

Forbuild SA

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji – kierunek prawo pracy. Ze spółką Forbuild SA jest związana od 2010 roku. W wolnym czasie lubi czytać książki i biegać.

20 lat doświadczenia Forbuild

Dziękuję wszystkim klientom, partnerom i pracownikom za ten bardzo dobry czas. Za nami tysiące zrealizowanych inwestycji, przed nami kolejne wyzwania i jubileusze.

W tym roku firma Forbuild obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Jak Pani ocenia te dwie dekady?
Zgadza się. W 2018 roku mija 20 lat, odkąd istnieje nasza firma. Przez wszystkie lata funkcjonowania na rynku firma intensywnie się rozwija, stawiając sobie za cel dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów i usług. Od samego początku staraliśmy się uważnie słuchać klientów oraz być otwarci na wszystkie opinie i sugestie dotyczące naszego asortymentu. W ten sposób od lat rozwijamy się na rynku, wprowadzamy nowe produkty i rozwiązania, a bogata oferta gwarantuje możliwość dopasowania jej do potrzeb każdej inwestycji i różnych wykonawców. Dzisiaj wśród naszych klientów są nie tylko wszystkie największe firmy budowlane w Polsce, ale także te mniejsze, działające regionalnie, których liczba przekracza dwa tysiące. Rozwijamy także eksport oraz mamy stałych odbiorców w kilku europejskich krajach, a wyniki sprzedaży rosną z roku na rok.

Forbuild działa w wymagającej branży. Co wyróżnia Państwa firmę na tle konkurencji?
Przede wszystkim to, że jesteśmy producentem, dystrybutorem, wykonawcą oraz świadczymy usługi dzierżawy. Daje nam to więcej możliwości profesjonalnej
obsługi. Od lat dążymy również do zwiększania zakresu usług, jakie możemy zaproponować klientom. Ponadto mamy kompleksowe podejście do zaopatrzenia budowy i bardzo szeroką ofertę, a przy tym zapewniamy dostępność produktów w magazynach. Podkreślę tu fakt, że generalny wykonawca poprzez zlecenie większej liczby zadań jednej firmie, zdecydowanie przyspiesza cały proces i ułatwia sobie kontrolę, co w efekcie przynosi mu wymierne oszczędności. Te atuty, jak widać, procentują, a my cieszymy się, że klienci do nas wracają i wybierają nas jako partnera przy kolejnych inwestycjach.

Który z produktów z portfolio firmy chciałaby Pani wyróżnić?
Wiele naszych produktów zasługuje na wyróżnienie, np. SECUMAX®. To nasz autorski system zabezpieczeń na krawędzi z opatentowanymi rozwiązaniami. W znacznym stopniu przyczynił się on do poprawy bezpieczeństwa pracowników budowlanych i stał się już standardem na wielu budowach.
Ciekawostką jest, że wyprodukowaliśmy już ponad pięć milionów elementów systemu SECUMAX®, a nasz Dział Dzierżaw Sprzętu posiada zaplecze dwóch milionów elementów w ciągłej dyspozycji dla klientów i to w atrakcyjnej cenowo formie wynajmu. Poza tym, dużym wzrostem zainteresowania cieszą się w ostatnim czasie łączniki balkonowe. Jak wiadomo, ograniczają one powstawanie mostków cieplnych, a w konsekwencji zawilgoceń i zagrzybień. Dzięki temu obniża się zużycie energii i poprawia jakość życia w pomieszczeniach. Łatwo zauważyć, że produkt ten także stał się standardem na każdej budowie.

Jakie są Państwa plany na przyszłość?
Konsekwentnie realizować rozwój firmy z jednoczesną dywersyfikacją działalności. Największą uwagę skupiamy na rozwoju i doskonaleniu własnej produkcji, która staje się jednym z głównych sektorów działalności firmy. W Polsce mamy silną pozycję i chcemy ją nadal wzmacniać, dlatego w 2018 roku otworzyliśmy nowy oddział w Poznaniu i oddaliśmy do użytku w Końskich naszą nową halę i plac magazynowy o powierzchni ponad 10 tys. m2. Planujemy już kolejne inwestycje, które zwiększą moce produkcyjne i możliwości logistyczne. Prowadzimy również zaawansowane rozmowy z zagranicznymi partnerami, otwierające nowe rynki do współpracy.


 

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018

otrzymała również firma 

Forbuild SA
ul. Górna 2A, 26-200 Końskie
tel. 41 375 13 47
www.forbuild.eu

 

 

 

 

 

Projekt i wykonanie EVIONICA