Kreator
Budownictwa Roku

— 2018 —

Rawlplug S.A.

ul. Kwidzyńska 6, 51-416 Wrocław, tel. 71 326 01 00
www.rawlplug.com

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również

Radosław Koelner, prezes zarządu Rawlplug S.A.

 

Ponad 100 lat temu przyłączyliśmy się do kreowania przemysłu mocowań, a dziś – jako jego lider – jesteśmy znani na całym świecie.

 

Jakość i doświadczenie

To my wynaleźliśmy pierwszy kołek rozporowy, pierwszą kotew mechaniczną i pierwsze mocowanie do suchej zabudowy. Jesteśmy dumni ze swojej pełnej osiągnięć przeszłości i budujemy przyszłość opartą na innowacji.
To właśnie dlatego inwestujemy w linie produkcyjne oraz ośrodki badawczo-rozwojowe. Ciągle tworzymy nowe rozwiązania w zakresie mocowań, a nasze skoncentrowanie się na zrównoważonym rozwoju jest gwarancją niezawodności i solidności procesów oraz produktów.
Marka Rawlplug powstała w 1919 roku w Wielkiej Brytanii i szybko zyskała międzynarodową renomę. Dzisiaj tworzą ją spółki własne, zależne oraz sieć dystrybutorów na całym świecie. Projektowanie koncepcyjne, opracowania rozwojowe, produkcja, dostawy, sprzedaż, montaż oraz serwis produktów – to nasze zadania.
Każdego dnia pracujemy nad wyznaczaniem kierunku, w którym zmierza rozwój globalnego rynku zamocowań.

Produkty
W naszym portfolio znajduje się ponad 30 000 komplementarnych produktów od mocowań, przez elementy złączne i narzędzia, po elektronarzędzia. Najwyższa jakość wykonania i parametrów technicznych każdego z nich jest potwierdzona przez uznane instytucje certyfikacyjne. Nasze produkty są dziś stosowane w budownictwie, energetyce, motoryzacji, przemyśle maszynowym i elektromaszynowym, wydobywczym, stoczniowym, drogowym oraz drzewnym i są podzielone na 3 główne grupy:
■ zamocowania:
    – kotwy mechaniczne i wklejane do wysokich obciążeń
    – mocowania izolacji termicznych fasad i dachów
    – wkręty samowiercące
    – wkręty do drewna i złącza ciesielskie
    – zamocowania lekkie
    – piany i uszczelniacze – w tym produkty biernej ochrony przeciwpożarowej
    – wyroby metalowe
■ elementy złączne:
    – normalia śrubowe
    – podkładki i nakrętki (DIN, ISO, ASTM)
    – elementy złączne projektowane na zamówienie i inne
■ narzędzia i elektronarzędzia:
    – narzędzia ręczne
    – elektronarzędzia, akcesoria do elektronarzędzi (piły, wiertła, brzeszczoty, tarczki)
    – techniki wstrzeliwane.

Gwarancję tak wysokiego standardu daje nam bezpośrednia, kompleksowa kontrola nad każdym procesem wytwarzania produktów we własnych zakładach. To również między innymi dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać wyroby, które spełniają nawet specyficzne oczekiwania naszych klientów. Dostawa zamówienia to nie koniec naszej relacji z klientem. Jesteśmy zainteresowani i dbamy o jego satysfakcję również wtedy, kiedy korzysta z naszych produktów. To właśnie dlatego do jego dyspozycji jest szereg dodatkowych narzędzi oraz nasze bezpośrednie wsparcie specjalistyczne.
Wraz z opatentowaniem pierwszej kotwy mechanicznej Rawlbolt w 1930 roku (nadal w użyciu!), nazwa firmy stała się synonimem niezawodności zamocowań. Mimo że przez kolejne dziesięciolecia firma zmieniała właścicieli, nastąpiły ogromne postępy w dziedzinie technologii i konstrukcji oraz wzrost sektora DIY. To wartości, na których została zbudowana marka Rawlplug: zaufanie i innowacja, które są aktualne aż do dziś.
Możliwości, które daje współpraca z Rawlplug – globalnym liderem i ekspertem  w świecie zamocowań – są nieskończone.

Zaufanie i innowacyjność
Nasze ponad stuletnie dziedzictwo marki oraz dzisiejsze ambicje zrównoważonego rozwoju mają wspólny mianownik. To odpowiedzialne zarządzanie i trwałe relacje z otoczeniem oparte na wzajemnym szacunku.
Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, wspierając naszych klientów zarówno w procesie opracowania projektów, jak i wyborze odpowiednich zamocowań.
Jesteśmy do dyspozycji bez względu na skalę i czas realizacji przedsięwzięcia, gwarantujemy bezpieczeństwo i niezawodność naszych produktów na każdym jego etapie.
Jesteśmy przekonani, że te wartości zapewnią nam wszystkim stabilną, bezpieczną przyszłość.
Naszymi głównymi zobowiązaniami są zaufanie i innowacyjność. Realizujemy je,  ponieważ działamy w oparciu o doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Pamiętamy o tym przy każdym projekcie i dążymy do ulepszenia nie tylko naszego biznesu, lecz także całego sektora, a nawet całej planety.

Usługi
Rawlplug to marka, która proponuje różnorodne portfolio produktów i usług odpowiadających na potrzeby równie różnorodnych grup klientów. Ich właściwe zrozumienie bezpośrednio wpływa na kreatywne projektowanie, wydajną produkcję oraz sprawną dystrybucję innowacyjnych rozwiązań w zakresie mocowań budowlanych.
To również dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, do ich dyspozycji jest darmowa aplikacja EasyFix – program kalkulacyjny pomocny przy projektowania montażu zamocowań. To nie wszystko – techniczny serwis konsultingowy, selektor produktów, biblioteka techniczna oraz Akademia Rawlplug to dodatkowe narzędzia i usługi wspierające udzielanie informacji, profesjonalną realizację specjalistycznych szkoleń czy przeprowadzanie badań terenowych, usprawniające każdy proces: od projektowania
po zakończenie budowy z wykorzystaniem naszych produktów.

Rawlplug S.A. w liczbach:
■ 4 niezależne centra Badań i Rozwoju (R&D)
■ 15 spółek dystrybucyjnych na całym świecie
■ 48% wzrostu sprzedaży naszych innowacyjnych produktów w 2015 roku
■ 85 patentów
■ 2004 pracowników zatrudnionych w 19 obszarach w 15 krajach na całym świecie
■ 9 kotew z naszego portfolio jest używanych na całym świecie w każdej sekundzie
■ 5306 drzew uratowanych dzięki konsekwentnej realizacji polityki zrównoważonego rozwoju
■ 26 000 ton zamocowań produkowanych rocznie przez naszą fabrykę w Łańcucie
■ 60 kilometrów kwadratowych powierzchni zajmowanych przez nasze zakłady produkcyjne
■ 75 000 metrów kwadratowych powierzchni zajmowanych przez nasze magazyny
■ 279 857 373 kołki wbijane wyprodukowane w 2015 roku.

Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2018 otrzymał również Radosław Koelner, prezes zarządu Rawlplug S.A.

Projekt i wykonanie EVIONICA