Kreator
Budownictwa Roku

— 2020 —

GALECO sp. z o.o.


ul. Uśmiechu 1, 32-080 Balice, tel. 12 258 32 00
www.galeco.pl

 

Galeco sp. z o.o. jest polską firmą, która ma ponad 20 lat doświadczenia w produkcji systemów rynnowych kwadratowych i półokrągłych, a także komponentów pokrycia dachowego. Stale rosnąca dynamika sprzedaży oraz ciągłe poszukiwanie nowych i unikatowych rozwiązań pozwoliły Galeco na wyrobienie silnej pozycji na rynku i stanie się ekspertem w dziedzinie odprowadzania wody. Dzięki ciągłej pracy oraz energii wkładanej w rozwój produktów, Galeco stale wyznacza kierunki i trendy w swojej branży, prezentując klientom nieznane dotąd rozwiązania oraz technologie w postaci innowacyjnych systemów rynnowych.

System rynnowy Galeco Bezokapowy – rynny XXI w.
Galeco Bezokapowy to system rynnowy, który swoją premierę miał w 2012 r. Pomysłodawcą oraz inicjatorem projektu był sam właściciel i prezes zarządu Galeco – Szczepan Buryło, który zawsze wyznawał zasadę ciągłego rozwoju i bycia o krok przed konkurencją. Obecnie rynny z systemu Galeco Bezokapowy mają wiele synonimów. Nazywa się je rynnami kwadratowymi, ukrytymi, bezokapowymi lub rynnami za maskownicą.  Jest to związane z ideą nowego, dotąd nieznanego rozwiązania, które przede wszystkim opiera się na kwadratowym profilu rynny i rury oraz ich ukryciu w elewacji budynku, tak aby nie zaburzać jego prostej, nowoczesnej formy.
Galeco jako pierwsza firma w Europie przekazała architektom i inwestorom narzędzie do stworzenia nowoczesnego domu – Galeco Bezokapowy. Kwadratowa rynna zakrywana jest stalową maskownicą, dzięki czemu wykończenie dachu jest gładkie, natomiast rura spustowa zabudowana jest w warstwie ocieplenia w elewacji. Odpowiednie zaprojektowanie dachu jak i ścian przez architekta daje ogromne możliwości projektowe przy całkowitym zachowaniu walorów estetycznych budynku. Tym samym system Galeco Bezokapowy stał się odpowiedzią na najnowocześniejsze trendy i potrzebę innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. Jest on przeznaczony dla domów bez okapu, nowatorskich brył architektonicznych, a także dla wymagających inwestorów i projektantów.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2020 otrzymał również Szczepan Buryło, prezes zarządu Galeco sp. z o.o.

Projekt i wykonanie EVIONICA