Kreator
Budownictwa Roku

— 2020 —

SELENA S.A.

 

ul. Wyścigowa 56 E, 53-012 Wrocław, infolinia 801 350 500
www.selena.pl, www.tytan.pl

 

Selena ma ponad 26 lat doświadczenia w sektorze chemii budowlanej i już od lat 90. XX w. w pionierski sposób rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii z wykorzystaniem m.in. pian, silikonów i uszczelniaczy. Spółka operuje w kraju oraz na rynkach międzynarodowych, produkując i dostarczając profesjonalnym wykonawcom oraz indywidualnym użytkownikom szeroką gamę produktów. W ofercie znajdują się zaprawy poliuretanowe, piany, kleje, pianokleje, uszczelniacze, systemy ociepleń budynków, produkty do izolacji, masy polimerowo-bitumiczne, ekrany pola elektrycznego, systemy i akcesoria budowlane. W zależności od grup produktowych udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu do niemal 40%. Spółka jest w czołówce największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Selena w Polsce to szeroka sieć dystrybucji, szybkie terminy realizacji zamówień oraz nowoczesne metody obsługi klientów. W ramach Grupy Selena dysponuje bogatym zapleczem produkcyjnym i badawczym, by dostarczać wykonawcom produkty do szybkiego budowania o wysokiej jakości.


Pianoklej Tytan Professional

Selena jest prekursorem i liderem innowacyjnych rozwiązań w zakresie chemii budowlanej. To polska firma, która jako producent chemii budowlanej wprowadziła na rynek nową kategorię produktową: pianokleje. Te innowacyjne produkty znajdują obecnie wszechstronne zastosowanie w pracach remontowo-budowlanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pianokleje Tytan Professional są doceniane nie tylko przez fachowców, ale także przez branżę budowlaną za m.in. nowatorskie technologie, jakość produktów oraz łatwość aplikacji.
Pianokleje to dobra alternatywa dla tradycyjnych zapraw i klejów mineralnych. Nadają się do murowania, układania termoizolacji oraz prac instalacyjnych. Stosowanie pianoklejów wydłuża sezon budowlany i znacząco przyspiesza wykonanie prac.
Selena oferuje szeroką gamę innowacyjnych pianoklejów Tytan Professional, w tym rewolucyjny pianoklej do płyt g-k, który jest trzy razy szybszy w stosowaniu niż klej gipsowy i niemal natychmiast gotowy do użycia (bez konieczności jego wcześniejszego przygotowania, jak w przypadku klejów gipsowych). Zaletami produktu są szybki chwyt początkowy, wydajność oraz możliwość obróbki płyty już po 30 minutach. Cechuje go doskonała przyczepność do większości materiałów, a jedna puszka  pianokleju do g-k umożliwia pokrycie nawet do 10 m2 powierzchni (czyli równej trzem standardowym płytom g-k). Tytan Professional wykazuje dwa razy większą wydajność, dzięki czemu znacząco wpływa na obniżenie kosztów inwestycji. Produkt jest obecnie dostępny w 100 krajach świata.


Tytuł Kreator Budownictwa Roku 2020 otrzymał również Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena S.A.

 

Projekt i wykonanie EVIONICA