Kreator
Budownictwa Roku

— 2022 —

Zakład produkcyjny w Grodkowie

 

 

Firma Austrotherm w 2021 r. uruchomiła w Grodkowie w województwie opolskim trzeci zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są płyty styropianowe do termoizolacji.
Zakład w Grodkowie zajmuje ponad 2,6 ha. To jeden z najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych obiektów, w którym postawiono na bezpieczeństwo pracowników, zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz zieloną energię. Na dachu hali i biur zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp, której produkcja pokryje znaczną część zapotrzebowania firmy na energię elektryczną. Główna hala produkcyjna o powierzchni ponad 6000 m2 doświetlana jest świetlikami stałymi i uchylnymi, które podnoszą komfort pracy oraz ograniczają zużycie energii elektrycznej. Wyposażona jest ona  w specjalnie zaprojektowane zautomatyzowane urządzenia do produkcji styropianu. Jej powierzchnia umożliwia zgromadzenie ponad 1000 bloków styropianowych. System stacji wentylatorowych i układu ładowania wózków widłowych skutecznie zabezpiecza przed nadmiernym gromadzeniem się
niebezpiecznych gazów. Silosy na półprodukty wraz z systemem odpylania oraz kompaktorem zostały umiejscowione na zewnątrz budynku w celu ochrony pracowników i maszyn od pyłu.
W części socjalno-biurowej o powierzchni ok. 650 m2 znajduje się sala multimedialna pozwalająca na prowadzenie telekonferencji i spotkań biznesowych czy szkoleń personelu. Przestronne aneksy kuchenne umożliwiają bezpieczną i komfortową regenerację. Wszystko to w myśl zasady, że zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków gwarantuje ich zadowolenie. Ulokowane zostało tu także nowoczesne laboratorium przyzakładowe, które kontroluje właściwości produktów zgodnie z europejskim systemem oceny zgodności.

AUSTROTHERM Sp. z o.o.

ul. Chemików 1, 32-600 Oświęcim
tel. 33 844 70 33 (do 36)
www.austrotherm.pl

 

Projekt i wykonanie EVIONICA