Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

Węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy Poczty Polskiej

 

Harden Construction Poland wybudował największy i najnowocześniejszy kompleks logistyczny Poczty Polskiej w kraju – węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy. Na prawie 50 000 m2 znajdują się powierzchnie magazynowo-operacyjne, budynek cross dock oraz nowoczesna dystrybutornia, która dysponuje m.in. zapleczem socjalnym.
Generalny wykonawca już w czasie prac projektowych musiał uwzględnić szczególną specyfikę przeznaczenia tego budynku. Poczta Polska umieściła w nim największy z dotychczas zainstalowanych w kraju sorterów przesyłek. Obok 2 hal znajduje się tu dodatkowo 8 niezależnych obiektów o różnym przeznaczeniu. Są to osobne biura do zarządzania konkretnymi obszarami, sterownie, stacja serwisowania pojazdów dostawczych ze stanowiskami do ich naprawy, specjalna wiata i magazyn dla szybkich przesyłek kurierskich, nowoczesna portiernia oraz biuro ochrony.
Na ponad 11-hektarowej działce zostały umieszczone także: infrastruktura do wypoczynku dla pracowników, miejsca na rowery ze stanowiskiem do naprawy jednośladów, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz funkcjonalne parkingi.
Paweł Fiuczek, dyrektor zarządzający w Harden Construction, zwraca uwagę, że każdy z tych obiektów wymagał indywidualnego podejścia, dbałości o detale oraz wykonywania często specjalistycznych prac. Także specyfika terenu i wysoki poziom wód gruntowych sprawiły, że trzeba było zrealizować wiele dodatkowych prac stabilizujących i wzmacniających podłoże. Mimo to współpraca przebiegała niezwykle sprawnie i inwestycja została ukończona terminowo.

 

HARDEN CONSTRUCTION POLAND sp. z o.o.

rondo I. Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa
tel. 22 267 07 00
www.harden-construction.com

 

Projekt i wykonanie EVIONICA