Kreator
Budownictwa Roku

— 2023 —

Piana pistoletowa LOW-EX GREEN

 

Od 30 lat Selena stawia na jakość i innowacyjność, a oferowane przez nią rozwiązania mają na celu ułatwianie oraz przyspieszanie prac budowlanych na wszystkich etapach. Idea ta pozwoliła na wprowadzenie kolejnego innowacyjnego produktu na rynek.
Tytan Professional® LOW-EX GREEN to wysokowydajna, niskoprężna piana pistoletowa, której unikalna receptura oparta jest częściowo na surowcach pochodzących ze źródeł w 100% odnawialnych. Puszka zawiera do 15% takich surowców o nazwie BIOSELENOLS®. Produkt przeznaczony jest do montażu drzwi wewnętrznych. Jego skład został tak zaprojektowany, by spełniać najwyższe wymagania w tego typu pracach. Charakteryzuje się wysoką wydajnością (do 50 l z puszki) oraz kontrolowanym, bardzo niskim przyrostem wtórnym (technologia Low-Ex), który gwarantuje bezpieczeństwo montażu oraz chroni ościeżnice przed deformacją. Utwardza się pod wpływem wilgoci, a po utwardzeniu można ją ciąć, piaskować, gipsować lub malować. Jest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (od –60 do +100°C). Dodatkowo gęsta struktura zapewnia wysoką, potwierdzoną badaniami, izolacyjność akustyczną – do 63 dB. To jedyna jednokomponentowa piana PU na polskim rynku, która zapewnia możliwość montażu ościeżnicy drzwi wewnętrznych bez wymogu zastosowania łączników mechanicznych, co zostało potwierdzone badaniami.
Wybór Tytan Professional® LOW-EX GREEN Niskoprężnej Piany Pistoletowej zapewnia skuteczny montaż drzwi wewnętrznych, bez wypaczeń, a jej stosowanie przyczynia się do znaczącej ochrony środowiska.


SELENA S.A.

ul. Legnicka 48
54-202 Wrocław
www.selena.com
www.tytan.com

Projekt i wykonanie EVIONICA