Kreator Budownictwa Roku
Gala 2023

Kreator Budownictwa Roku 2023


Laureaci projektu Kreator Budownictwa Roku 2023

Poznaliśmy Laureatów tytułu Kreator Budownictwa Roku 2023

Za nami uroczyste nadanie tytułów Kreator Budownictwa Roku 2023. Podczas finałowej Gali 9 listopada już po raz trzynasty wyróżniliśmy osoby, firmy oraz produkty i inwestycje kreujące rynek budowlany.
Tegoroczną uroczystość otworzył Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

– Kreator Budownictwa Roku jest wydarzeniem nietuzinkowym, bo scala przedstawicieli wielu profesji, stąd pewnie na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń – powiedział Mariusz Dobrzeniecki. – Jesteście prekursorami i wyznaczacie kierunki. Liczę na waszą kreatywność i wizjonerstwo, chociażby w dziedzinie zielonego ładu w budownictwie. Chciałbym Wam serdecznie pogratulować w imieniu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, jak i całej branży, oraz prosić, byście na tym sukcesie nie poprzestawali.

Prezes PIIB w swoim wystąpieniu zaapelował do uczestników o zjednoczenie środowiska i poparcie wystosowanego przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa apelu o utworzenie Ministerstwa Budownictwa. Zostało ono bowiem zlikwidowane w 2007 r. Tymczasem sektor budownictwa odpowiada za 1/5 polskiego PKB i realizację wielu strategicznych zadań w obszarze energetyki, mieszkalnictwa, infrastruktury. Prezes PIIB poruszył również istotny temat, jakim jest rola polskich firm w procesie odbudowy Ukrainy.

– Lubię w takim gronie cytować powiedzenie: „Pracuj ciężko w ciszy, niech sukces robi hałas”. Pamiętając, że za każdym sukcesem stoi człowiek – powiedział prezes PIIB, po czym uroczyście otworzył Galę Kreator Budownictwa Roku 2023.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Piotr Krasiński, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Chciałbym zaprosić państwa – inżynierów budownictwa oraz przedsiębiorców – do współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Budownictwo jest bardzo ważną sferą, którą się zajmujemy. W ramach prowadzonego przez nas przedsięwzięcia badawczego „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo” w Mysłowicach i we Włocławku mieliśmy okazję wspomóc prototypowe budownictwo jedno- i wielorodzinne budowane zgodnie z duchem europejskiego zielonego ładu. Polscy przedsiębiorcy i naukowcy wspólnie opracowali technologię nowoczesnych, ekologicznych i niedrogich elementów, które zastosowano.

Przedstawiciel NCBR w swoim wystąpieniu mówił o kwestiach związanych z zieloną gospodarką oraz wyzwaniach, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, stanowiąca już dziś stały element życia gospodarczego, naukowego czy społecznego.

– Tylko od nas będzie zależało, w jaki sposób będziemy z tego narzędzia korzystać, by wzmacniać i czynić bardziej efektywną naszą codzienną pracę – podkreślił.

Następnie organizator – Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. – z udziałem zacnych gości uhonorował prestiżowym tytułem Kreator Budownictwa Roku 2023 – 54 laureatów. W 13. edycji wyróżniono: 17 osób, 18 firm, jak i 19 produktów i inwestycji, wyróżniających się w branży budowlanej.

Podsumowania uroczystości dokonała Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.

– Naszym celem jako organizatora jest nagradzanie firm, które pozytywnie kontrastują i kształtują rynek budowlany. Wyróżniamy także osoby, odznaczające się kunsztem w zarządzaniu oraz charyzmą w działaniu i otwartością na dynamiczne zmiany – mówiła Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o. – Podczas tegorocznej uroczystości wręczyliśmy 54 certyfikaty. Nasi laureaci swoimi inicjatywami wnoszą wkład w rozwój polskiego budownictwa. Efektem ich działań są imponujące inwestycje, dobre produkty, czy innowacyjne technologie.

Finałową Galę poprowadziła znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna Agnieszka Hyży.

O oprawę muzyczną tegorocznej Gali zadbała grupa muzyczna Quartet Aleksandra Świdzińska.

Od początku projekt odbywa się pod patronatem honorowym i z udziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem  honorowym  przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Tegorocznym Partnerem Głównym projektu jest Województwo Podlaskie.

Partnerami projektu są: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" (WSEZ "INVEST-PARK"). Jak również Jaguar Land Rover Rawski Group, oraz TAILORS CLUB Poland Sp. z o.o., którzy przygotowali laureatom niespodziankę w postaci voucherów.

Patronem medialnym wydarzenia był „Dziennik Gazeta Prawna”, w którym w dniu finałowym projektu ukazał się czterostronicowy dodatek prezentujący laureatów Kreator Budownictwa Roku 2023. Firma Infor.pl, wydawca Dziennika Gazety Prawnej ufundowała wszystkim laureatom bezpłatny dostęp do elektronicznych wydań DGP.

Organizatorem projektu Kreator Budownictwa Roku jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Sp. z o.o.

Gratulujemy laureatom! I zapraszamy do udziału w 14. edycji.

Fot. Marek Jaśkiewicz, Agencja Poziom
LAUREACI
2023
FOTORELACJA
zobacz więcej
Projekt i wykonanie EVIONICA